Wszystko w nadmiarze szkodzi – suplementy diety.

Na początek powiedzmy szczerze, że suplementy diety choć nie są traktowane na równi z lekami przy nieodpowiednim dawkowaniu mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. W związku z tym każda odpowiedzialna osoba przed użyciem suplementów powinna zasięgnąć opinii lekarza. Chodzi głównie o ogólny stan zdrowia i określenie, jakie minerały oraz pierwiastki i w jakich ilościach warto uzupełnić, a jakie są w naszym organizmie na właściwym poziomie.

 

Dotyczy to szczególnie młodych osób, które są z natury niecierpliwe i chcą bardzo szybko osiągnąć tężyznę fizyczną lub schudnąć za pomocą różnego rodzaju specyfików.

 

Suplementy diety przy odpowiednim stosowaniu są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i choć bezpośrednio nie leczą to jednak mają wpływ np. na poprawienie przemiany materii tzw. metabolizm lub szybszy wzrost tkanki mięśniowej – suplementy proteinowe.
Pamiętajmy – suplementy diety są całkowicie bezpieczne pod jednym warunkiem – rozsądnym zażywaniem najlepiej pod okiem specjalisty. W przeciwnym razie może nas czekać lista nieprzyjemnych doznań takich jak np. senność, apatia, a nawet zatrucia w przypadku przekroczenia dawek.